Urząd Gminy Koszęcin
A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

Tańczą i śpiewają już 65 lat

Za nami dwudziesta edycja "Święta Śląska", cyklicznego wydarzenia kończącego sezon artystyczny w Zespole Pieśni i Tańca "Śląsk" im. Stanisława Hadyny.

Tegoroczne "Święto Śląska" było wyjątkowe, gdyż Zespół obchodził 65 urodziny. Podczas zrealizowanej z wielkim rozmachem trzydniowej imprezy wraz z artystami Zespołu świętowało ponad 20 tys. fanów.

Pierwszego dnia Jubileuszu mogliśmy wysłuchać m.in. Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego Wojska Polskiego i koncertu organowego z elementami patriotycznymi w wykonaniu Huberta Maron i Luca Muratori. Sobotnią część obchodów zapoczątkował turniej Streetball, o 16:00 na scenie głównej wystąpił Narodowy Zespół Pieśni i Tańca Ukrainy "Vieriovka", następnie zagrał Gang Marcela a po nim publiczność rozbawił do łez Kabaret Rak. Gwiazdą wieczoru było Blue Cafe

Pomimo bogatego programu całych trzech dni święta, największą frekwencją cieszyła się niedzielna część jubileuszu, bo to właśnie tego dnia Zespół Pieśni i Tańca "Śląsk" wystąpił w koncercie galowym z okazji 65-lecia i jak podczas wszystkich swoich występów zaparł dech w piersiach licznych widzów. Nim jednak najbardziej wyczekiwani artyści wyszli na scenę dla tłumnie przybywającej publiczności wystąpiły Frele i Kabaret Młodych Panów.

Jubileusz Zespołu był fantastyczną okazją do złożenia najlepszych życzeń dyrekcji, artystom i pracownikom instytucji. Na scenie pojawiło się morze kwiatów od przyjaciół Zespołu a Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów zainicjował gromkie sto lat, które wyśpiewał wraz ze zgromadzoną publicznością.

Finał sezonu był doskonałą okazją do wyróżnień. Pracownicy Zespołu odebrali Złote i Srebrne Odznaki Zasłużonych dla Województwa Śląskiego, wręczono także Srebrne i Brązowe Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę przyznawane przez Prezydenta RP, a także Odznaki Honorowe i Dyplomy Zasłużony dla Kultury Polskiej przyznane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Ponadto dyrekcja Zespołu po raz pierwszy w historii przyznała nagrodą specjalną „Maecenas Silesiae” obywatelowi Stanów Zjednoczonych - Rex'owi Burdette w symboliczny sposób dziękując wielkiemu przyjacielowi Zespołu za jego wkład w międzynarodową promocję instytucji. (Karolina Imiolska)

 

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony