Urząd Gminy Koszęcin
A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

X Piknik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko"

W dniu dzisiejszym zakończył się X Piknik Leśno-Łowiecki "Cietrzewisko", którego współorganizatorem była Gmina Koszęcin.

Po raz kolejny imprezę należy zaliczyć do udanych, mimo że z pogodą było różnie. Od rana drwale zmagali się z konkurencjami w ramach Międzynarodowych Mistrzostw Drwali, które tradycyjnie poprowadził Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów. W trakcie ostatniej konkurencji, ze względu na pogodę zdecydowano o przerwaniu zawodów, ale już po kilku minutach, wznowiono je, i pozostali zawodnicy kończyli rywalizację w deszczu. W konkursie wzięło udział w sumie 38 drwali z: Białorusi, Słowacji, Czech, Niemiec i Polski, w tym jedna kobieta - Julia Królik. W sztafecie narodów zwyciężyła drużyna z Białorusi. Zwycięzcą Międzynarodowych Mistrzostw Drwali został Tomasz Bilski z Polski, na drugim miejscu uplasował się Valery Durovich z Białorusi, natomiast na trzecim miejscu stanął Szymon Kukuc ze Słowacji. W kategorii senior zwyciężył Tomasz Bilski z Polski, na drugim miejscu był Valery Durovich z Białorusi, a na trzecim Siarhei Shkudrou z Białorusi. Natomiast w kategorii junior I miejsce zajął Szymon Kukuc ze Słowacji, II miejsce - Dominik Kazimierowski z Polski, a III miejsce - Sebastian Wanat z Polski.

Przed publicznością wystąpiły takie zespoły jak: Mariusz Kalaga, zespół Duet Karo oraz Mirosław Jędrowski.  Przebieg wydarzeń, od piątku na żywo z Koszęcina relacjonowała stacja TVS w ramach programu Weekend z TVS.

 

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony