Nowy samochód dla OSP w Strzebiniu

Czytanie treści strony dostępne.
24 października to ważna data dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Strzebiniu. Po niemal trzech latach starań jednostka zyskała fabrycznie nowy samochód ratowniczo - gaśniczy z napędem 4x4. Nowy samochód posiada podwozie marki Iveco Eurocargo ML 150E28 i klasyfikowany jest jako wóz średni.
Ponadto pojazd został w pełni wyposażony w nowoczesny sprzęt ratowniczo - gaśniczy. Wartość samochodu to prawie 755 tys. złotych z czego 155 tys. pochodzi z dotacji z Krajowego Systemu Ratowniczo - Gaśniczego. Pozostałe środki, czyli  600 tys. zł. pochodzą z budżetu Gminy Koszęcin.
We wtorek 24 października fabrycznie nowy samochód został dostarczony do siedziby ochotniczej Straży Pożarnej w Strzebiniu, gdzie odbył sie jego odbiór, w którym uczestniczyli strażacy ze strzebińskiej jednostki na czele z prezesem Łukaszem Hoffmannem a także Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów oraz Przewodniczący Rady Gminy Michał Anioł. Po ustaleniu zgodności pojazdu z przedmiotem zamówienia druhowie przeszli gruntowne szkolenie z obsługi nowego samochodu.
Nowy wóz strażacki mieszkańcy Strzebinia mogli podziwiać we wtorkowy wieczór, kiedy w towarzystwie fajerwerek i sygnałów alarmowych pojazd przejechał przez miejscowość. Następnie, już w siedzibie OSP, licznie zebrani widzowie mogli zobaczyć nowy nabytek z bliska, a nawet wejść do środka i zrobić sobie zdjęcie. Wśród osób, które przyszły podziwiać samochód nie zabrakło Komendanta Państwowej Straży Pożarnej w Lublińcu Janusza Bula, Wójta Gminy Koszęcin Zbigniewa Seniów, Proboszcza parafii pw. Krzyża Świętego w Strzebiniu ks. Sebastiana Mareckiego, radnych gminy oraz druhów z sąsiednich jednostek. Dla wszystkich zebranych osób strzebińscy strażacy przygotowali poczęstunek. Zebrani goście i mieszkańcy mogli także podziwiać wyremontowany przez strażaków garaż, przygotowany specjalnie na przyjęcie nowego wozu. 
 

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe