Jubilaci z Gminy Koszęcin obchodzili 50, 55, 60 i 65 lat pożycia małżeńskiego

Czytanie treści strony dostępne.

W tym roku złotą, szmaragdową, diamentową i żelazną rocznicę zawarcia małżeństwa obchodziło aż 60 par z Gminy Koszęcin. Jak co roku wszyscy małżonkowie zostali zaproszeni przez Wójta Gminy Koszęcin do udziału we wspólnym święcie, podczas którego każdą z par uhonorowano medalem lub pamiątkową tabliczką oraz obdarowano użytkowymi prezentami.
Na wstępie uroczystości Kierownik Urzędu Stanu Cywilnego Sylwia Karmańska przypomniała wszystkim zebranym jubilatom i gościom jak ważną w życiu każdego człowieka jest decyzja o zawarciu związku małżeńskiego i jak ogromny ma ona wpływ na dalsze życie. I choć na przestrzeni lat słowa przysięgi małżeńskiej się zmieniały, zawsze oznaczały ślubowanie sobie wzajemnej miłości i wierności. Wójt Gminy Zbigniew Seniów podczas swojego przemówienia gratulował zebranym parom wytrwałości i stawiał ich za wzór dla dzisiejszych młodych małżonków "Państwo jesteście najlepszym dowodem na to, że kiedy się coś psuje, to trzeba to naprawić, a nie od razu wymienić na nowe." - mówił.
Na mocy ustawy z dnia 16 października 1992 roku, osoby które przeżyły w jednym związku małżeńskim 50 lat nagradzane są specjalnym medalem przyznawanym przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Ma on kształt sześcioramiennej gwiazdy, w środku której z jednej strony jaśnieje napis: "ZA DŁUGOLETNI POŻYCIE MAŁŻEŃSKIE", a z drugiej widnieją dwie srebrzyste róże.
Na żadne odznaczenie państwowe nie pracuje się tak długo, bo 50 lat małżeństwa to przeszło 18 250 dni i nocy ciężkiej pracy nad sobą, wzajemnymi relacjami, wychowaniem dzieci i pokonywaniem trudów dnia codziennego. 
W imieniu Prezydenta RP parom z 50 letnim stażem małżeńskim medale wręczył Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów w asyście Przewodniczącego Rady Gminy Michała Anioła oraz Sekretarz Gminy Pelagii Matuszek.
Małżeństwa obchodzące w tym roku złote gody (50 lat po ślubie):
Anna i Józef Bieniek, Łucja i Hubert Brodowy, Natalia i Hubert Burek, Maria i Norbert Cierpioł, Agnieszka i Fryderyk Czajkowscy, Lidia i Franciszek Dobosz, Otylia i Paweł Dzierla, Danuta i Henryk Feliks, Anna i Andrzej Garbacz, Bogumiła i Józef Holi, Irena i Jan Kampa, Marianna i Witold Kazanowscy, Krystyna i Zygmunt Krus, Urszula i Henryk Kwapis, Maria i Grzegorz Lipiński, Krystyna i Ryszard Maniura, Bronisława i Ignacy Miksa, Łucja i Paweł Młynek, Jadwiga i Gotfryd Molenda, Aniela i Rajmund Ordon, Genowefa i Jan Plaza, Urszula i Henryk Potempa, Aleksandra i Jerzy Psiuk, Renata i Jan Rudek, Monika i Ernst Schlimok, Zenona i Marian Szczęsny, Róża i Henryk Szufla i Maria i Jan Wyrobek.
Pary obchodzące szmaragdowe, diamentowe gody otrzymały tabliczki upamiętniające to ważne wydarzenie. 
Małżeństwa z 55 letnim stażem:
Elżbieta i Edmund Badura, Magdalena i Teodor Błaszczyk, Jadwiga i Heinz Duda, Anna i Henryk Dziuk, Irena i Wiktor Goniwiecha, Helena i Jan Grajcar, Erna i Kazimierz Guder, Wiktoria i Franciszek Kempa, Maria i Józef Kochanek, Leonarda i Paweł Koplin, Łucja i Stefan Kosok, Adelajda i Zygmunt Kozieł, Elfryda i Henryk Krus, Teresa i Herbert Matusek, Edyta i Ryszard Matusek, Irena i Herbert Niedzwiedz, Róża i Ryszard Ordon, Elfryda i Lucjan Pieprzyk, Dorota i Gerhard Plaza, Róża i Emil Rupik, Alicja i Jan Skiba, Kazimiera i Stefan Szyguła oraz Waleska i Augustyn Wiench.
60 lat razem przeżyli:
Klara i Bronisław Grzyb, Dorota i Piotr Jonienc, Elżbieta i Alfons Lachman, Aniela i Jan Myrcik, Irena i Gotfryd Ochman, Kazimiera i Roman Pyka oraz Maria i Augustyn Staszyńscy.
W tym roku 65 rocznicy ślubu udało się doczekać dwóm parom: Emie i Gerardowi Maruszczyk oraz Gertrudzie i Pawłowi Spałek. 
Podczas wspólnego świętowania dla zebranych jubilatów zagrał zespół Folk Express, który wspólnym toastem i hucznym "Sto lat" rozpoczął swój występ.
Gratulujemy wszystkim małżonkom wytrwałości i życzymy wielu kolejnych wspólnie spędzonych lat w miłości i zdrowiu.
 

Galeria

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe