Najzdolniejsza młodzież otrzymała nagrody wójta

Czytanie treści strony dostępne.
24 stycznia podczas wyjazdowej sesji Rady Gminy Koszęcin odbyło się wręczenie nagród przyznawanych przez Wójta Gminy najzdolniejszej młodzieży z terenu Gminy Koszęcin.
W tym roku nagrody finansowe przyznano siedmiorgu najlepszych uczniów, którzy reprezentowali gminę w różnych dziedzinach sztuki, sportu i nauki na arenie ogólnopolskiej.
Jednorazowe stypendium w kwocie 1000 zł. otrzymały: Magdalena Kocyba za wybitne osiągnięcia artystyczne , tj.: uzyskanie tytułu Laureata IV nagrody w II grupie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym "Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding", Martyna Roter za wybitne osiągnięcia w nauce - uzyskanie tytułu laureata w konkursie Przedmiotowym Języka polskiego dla uczniów szkół podstawowych województwa śląskiego w roku szkolnym 2016/2017, Milena Kluge za wybitne osiągnięcia artystyczne - uzyskanie tytułu Laureata II nagrody w I grupie w VIII Ogólnopolskim Konkursie Skrzypcowym "Mistrz Literatury Dziecięcej Oskar Rieding".
Nagrody w wysokości 800 zł. otrzymali: Paweł Siegmund za wybitne osiągnięcia w nauce - III miejsce w województwie śląskim w Zawodach Okręgowych Olimpiady Statystycznej oraz za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Fizycznym EUREKA w 2017 r., Victoria Lerche za wybitne osiągnięcia artystyczne - zajęcie II miejsca w kategorii solo na X Jubileuszowym Ogólnopolskim Festiwalu Muzyki Dawnej "" Z muzyką poprzez wieki - od renesansu do klasycyzmu", Michał Fronczek za wybitne osiągnięcia sportowe w szachach, tj. zajęcie I miejsca wśród juniorów do lat 10 w turnieju dzieci z okazji 22-lecia UKS "HETMANM" Częstochowa, zajęcie III miejsca w Szachowych Mistrzostwach Regionu Tarnogórsko-Lublinieckiego, zajęcie 11 miejsca w indywidualnych Mistrzostwach Śląska Juniorów w Szachach Szybkich w 2017 roku.
600 zł. jednorazowego stypendium przyznano Faustynie Żurek za wybitne osiągnięcia artystyczne - uzyskanie tytułu Laureata Złotego Klucza do tajemnic Wszechświata XXVI Ogólnopolskiego Małego Konkursu Recytatorskiego.
Wyróżnionym uczniom nagrody wręczył Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów wraz z Przewodniczącym Rady Gminy Michałem Aniołem.
Gratulujemy laureatom i życzymy kolejnych sukcesów!

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe