Logo Gminy Koszęcin

KONKURS PLASTYCZNY „Eko-Bombka Bożonarodzeniowa” ROZSTRZYGNIĘTY

Przedmiotem konkursu, w którym wzięli udział uczniowie szkół podstawowych w Koszęcinie, Strzebiniu i Sadowie było wykonanie Eko-Bombki Bożonarodzeniowej.
Na konkurs wpłynęły łącznie 52 prace (I kategoria - 31 prac, II kategoria - 21 prac).

W dniu 05.12.2025r. Komisja w składzie:
przewodniczący: Katarzyna Opiełka-Gojowczyk – ekodoradca 
członek: Renata Pyrek - dyrektor domu kultury w Koszęcinie
członek: Aneta Kidawa – pedagog szkolny
oceniła prace konkursowe według następujących kryteriów: zgodności z tematem, aspektu ekologicznego oraz samodzielności i staranności wykonania. 

Komisja przyznała nagrody w dwóch kategoriach wiekowych:

Kategoria I (uczniowie klas 1-3):
I miejsce: ANTONI KANDZIA – kl. III – Szkoła Podstawowa im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
II miejsce: JULIA WILK – kl. II - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie
III miejsce: MILENA ŁAPSZAŃSKA – kl. III - Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu

Kategoria II (uczniowie klas 4-8):
I miejsce: Nadia Ochman-Lipińska – kl. IV - Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu
II miejsce: Dawid Oleksik - kl. VII - Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu
III miejsce: Łukasz Pawełczyk – kl. VII – Szkoła Podstawowa im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie

Wyróżnienia otrzymują: 
w kategorii I (klasy 1-3) 
1. Antonina Różanka - kl. I - Szkoła Podstawowa im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
2. Nadia Potempa – kl. I - Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu
3. Zofia Niedźwiedź – kl. III - Szkoła Podstawowa im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
4. Zofia Kurz- kl.- I - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie
5. Zuzanna Kurz- kl. – III - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie
6. Amelia Pyrek – kl. III - Szkoła Podstawowa im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie
7. Wojciech Rozanka – kl. II - Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu
8. Zofia Jaskóła - kl. III - Szkoła Podstawowa im. 74. Górnośląskiego Pułku Piechoty w Sadowie

w kategorii (klasy 4-8) 
1. Zofia Woszczyk - kl. V - Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu
2. Emilia Ziora – kl. V - Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu
3. Emilia Wilk – kl. IV - Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie.

SERDECZNIE GRATULUJEMY ZWYCIĘZCOM KONKURSU!!!

Komisja oraz Organizatorzy dziękują wszystkim uczniom, którzy brali udział w konkursie za wykonanie oryginalnych prac, a rodzicom i nauczycielom za motywowanie i inspirowanie dzieci.

Wręczenie nagród odbędzie się w dniach od 15-18 grudnia 2025 r. w poszczególnych szkołach, które brały udział w konkursie. 

Konkurs zorganizowany został przez Wójta Gminy Koszęcin oraz Ekodoradcę Gminy Koszęcin w ramach realizacji programu #Life. Śląskie. Przywracamy błękit 
Współorganizatorem konkursu jest Dom Kultury im. W. Roździeńskiego w Koszęcinie.

Prace konkursowe można podziwiać na wystawie w domu kultury w Koszęcinie. 

Wystawie towarzyszy ekspozycja prac wykonanych przez uczestników konkursu na sołecką kartkę bożonarodzeniową sołectwa Koszęcin. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności