Logo Gminy Koszęcin

Laptopy i tablety dla szkół ze środków KPO

kpo_barwy_rp_nextgenerationeu-(1)

Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów.

W dniu 09 października 2025 r. została podpisana z Ministrem Cyfryzacji umowa nieodpłatnego przekazania sprzętu Nr C15G/10173/2025 w ramach realizacji projektu: „Wdrażanie inwestycji C2.1.2 Wyrównanie poziomu wyposażenia szkół w przenośne urządzenia multimedialne – inwestycje związane ze spełnieniem minimalnych standardów sprzętowych, wskaźnik C15G Nowe komputery przenośne (laptopy, laptopy przeglądarkowe i tablety) do dyspozycji uczniów”. 

Inwestycja finansowana jest ze środków Krajowego Planu Odbudowy i Zwiększenia Odporności.

Na podstawie podpisanej umowy Gmina Koszęcin jako Organ prowadzący otrzymała łącznie:

  • laptopy: 71 szt.,
  • laptopy przeglądarkowe: 21 szt.,
  • tablety: 42 szt. 

Celem przedsięwzięcia jest wyrównanie szans edukacyjnych i zapewnienie uczniom dostępu do nowoczesnych technologii. Dzięki realizacji tego zadania uczniowie zyskają możliwość rozwijania kompetencji cyfrowych, korzystania z zasobów edukacyjnych online oraz pracy z aplikacjami wspierającymi naukę. Sprzęt ułatwi także nauczycielom prowadzenie zajęć z wykorzystaniem technologii informacyjno-komunikacyjnych.

Sprzęt został dostarczony do następujących szkół z terenu Gminy Koszęcin:

  1. Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II w Koszęcinie,
  2. Szkoła Podstawowa im. Juliusza Ligonia w Strzebiniu,
  3. Szkoła Podstawowa w Rusinowicach.

Dofinansowanie ze środków Unii Europejskiej w wysokości 1 410 000 000,00 PLN dla wszystkich Beneficjentów na terenie całego kraju.

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności