Logo Gminy Koszęcin

Przypominamy o obowiązku złożenia Deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw

Przypominamy o obowiązku złożenia Deklaracji dotyczącej źródeł ciepła i źródeł spalania paliw

Terminy składania deklaracji:

- Nowe źródło ciepła: masz 14 dni od dnia jego pierwszego uruchomienia na złożenie deklaracji.

-Wymiana pieca: jeśli zmienisz sposób ogrzewania, musisz zaktualizować dane w ciągu 14 dni.

Kto musi złożyć deklarację: właściciele lub zarządcy budynków mieszkalnych oraz niemieszkalnych (np. komercyjnych, gospodarczych), w których znajduje się źródło ciepła.

Jak złożyć deklarację?

Możesz to zrobić na dwa sposoby:

Przez Internet: najszybsza metoda dostępna na stronie CEEB.gov.pl (Portal ZONE). Wymaga zalogowania przez Profil Zaufany, e-dowód lub bankowość elektroniczną.
Wersja papierowa: formularz można złożyć osobiście w urzędzie gminy właściwym dla lokalizacji budynku albo wysłać go pocztą. 
Gdzie złożyć: najszybciej przez internet na stronie zone.gunb.gov.pl (przy użyciu profilu zaufanego lub e-dowodu) lub w urzędzie gminy/miasta.

Kary za brak zgłoszenia

Niedopełnienie obowiązku grozi grzywną w wysokości od 500 zł do 5 000 zł. 

W przypadku spóźnienia warto złożyć deklarację jak najszybciej w ramach tzw. czynnego żalu, zanim organ kontrolny sam wykaże brak zgłoszenia. 

 

Jak sprawdzić, czy deklaracja została już złożona?

Jeśli nie masz pewności, czy dopełniłeś formalności, możesz skorzystać z e-usługi „Sprawdź swoją deklarację” na stronie CEEB.gov.pl. 

Po wpisaniu danych dowiesz się, czy dokument figuruje w bazie danych. 

powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności