Logo Gminy Koszęcin

Spotkanie z ekodoradcą

22 maja 2026 r. w Przedszkolu pod Dębem w Koszęcinie odbyły się zajęcia edukacyjne dotyczące odnawialnych źródeł energii, przeprowadzone przez ekodoradcę Gminy Koszęcin - Katarzynę Opiełka-Gojowczyk, w ramach Krajowego Planu Odbudowy oraz Programu LIFE „Śląskie. Przywracamy Błękit”.
Podczas spotkania dzieci dowiedziały się, w jaki sposób wytwarzana jest energia słoneczna, wodna i wiatrowa. Zajęcia miały charakter edukacyjny i praktyczny – przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w rozmowach oraz poznawały zasady działania odnawialnych źródeł energii poprzez zabawę i doświadczenia.
Na zakończenie zajęć dzieci własnoręcznie wykonały i pokolorowały papierowe wiatraczki, rozwijając przy tym swoją kreatywność i utrwalając wiedzę o energii wiatrowej.

kpo_barwy_rp_nextgenerationeu 

Koszęcin_belka_napis_(2)_page-0001 

Galeria zdjęć

1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności