Urząd Gminy Koszęcin
A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

Najnowsze wiadomości

2014-01-20 11:51:08

„Hej, kolęda, kolęda…”

15 stycznia Dom Kultury w Koszęcinie wypełnił radosny śpiew Kolędników z dwóch grup wiekowych – Słuchaczy Uniwersytetu Trzeciego Wieku i Przedszkolaków z Przedszkola U Cioci Mariolki. Było to spotkanie, które na długo pozostanie w pamięci uczestników. Wspaniali młodzi artyści pod kierunkiem swoich nauczycieli zaprezentowali widzom niezwykłe, świetnie przygotowane pod względem artystycznym przedstawienie Jasełek, którym zachwycili i porwali widownię. A było co podziwiać, bowiem wykonawcy wykazali się wyjątkowym kunsztem, wszechstronnymi uzdolnieniami i poruszającym serca wdziękiem. Studenci UTW nagrodzili ich gromkimi oklaskami, a na ręce Pani Dyrektor – Marioli Bodora złożyli serdeczne podziękowanie za ogrom pracy, życzliwość i wielki dar serca dla Seniorów. Pozostałą część tego niezwykłego wieczoru wypełniły piękne strofy poezji i wspólny śpiew kolęd z podkładem instrumentalnym p. Pauliny Pyrek. Szczególnie zabrzmiała wśród nich cudowna „Cicha noc” nie tylko po polsku, ale także w wersji niemieckiej i po angielsku - w wykonaniu tych dwóch grup językowych. A sferę duchową wzbogacił wigilijnie przystrojony, oświetlony blaskiem świec stół i słodki poczęstunek… Można mieć pewność, że takie spotkania najstarszego i najmłodszego pokolenia są gwarancją utrzymania naszej pięknej tradycji wspólnego kolędowania, że pozostanie ona żywa i trwale łącząca wszystkich ludzi dobrej woli. „Niech się snuje kolęda wśród nocnej ciszyI o Bożym Narodzeniu cały świat usłyszy.Niech się ręce i serca w miłości splatają I o Bożym Dzieciątku nowinę ogłaszają.” Zapraszamy za rok…
2014-01-16 13:02:16

Zwrot podatku akcyzowego

Wójt Gminy Koszęcin informuje: Każdy rolnik, który chce odzyskać część pieniędzy wydanych na olej napędowy używany do produkcji rolnej powinien zbierać faktury VAT w terminie od 1 lutego 2014 r. do 28 lutego 2014 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy Koszęcin wraz z fakturami stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 sierpnia 2013 r. do 31 stycznia 2014 r., w terminie od 1 sierpnia 2014 r. do 1 września 2014 r. należy złożyć odpowiedni wniosek do Wójta Gminy Koszęcin wraz z fakturami VAT stanowiącymi dowód zakupu oleju napędowego w okresie od 1 lutego 2014 r. do 31 lipca 2014 r. w ramach limitu zwrotu podatku określonego na 2014 r. Zwrot podatku akcyzowego przysługuje producentowi rolnemu będącego posiadaczem gospodarstwa rolnego powyżej 1 ha użytków rolnych, w przypadku gdy grunty gospodarstwa rolnego stanowią przedmiot współposiadania, zwrot podatku przysługuje temu współposiadaczowi, w stosunku do którego pozostali współposiadacze wyrazili pisemną zgodę. Pisemna zgoda nie dotyczy współmałżonków. W przypadku współposiadania - potrzebna jest zgoda pozostałych współposiadaczy na wniosku. Limit zwrotu podatku akcyzowego w 2014 r. wynosi: 81,70 zł * ilość ha użytków rolnych Pieniądze wypłacane będą w terminach: 1 - 30 kwietnia 2014 r. w przypadku złożenia wniosku w pierwszym terminie 1 - 31 października 2014 r. w przypadku złożenia wniosku w drugim terminie gotówką w kasie urzędu gminy, albo przelewem na rachunek bankowy podany we wniosku. Wzór wniosku o zwrot podatku akcyzowego zawartego w cenie oleju napędowego wykorzystywanego do produkcji rolnej Wnioski w wyżej wymienionych terminach należy składać w sekretariacie Urzędu Gminy Koszęcin.
2014-01-15 08:00:28

Hej Kolęda, Kolęda ! - Koncert Kolęd

Żytomierski Obwodowy Związek Polaków na Ukrainie zaprasza na koncert. \"Hej kolęda, kolęda\" - Kolędnicy z Żytomierza 1.Polski Zespół Wokalny \" Malwy\" pod kierownictwem Ireny Nawojewej 2.solistka Katarzyna Bakalczuk z akompaniamentem Artema Zirki 20 stycznia 2014 r. - poniedziałek Kościół Najświętszego Serca Pana Jezusa w Koszęcinie po wieczornej Mszy Świętej ( około godz. 17.30 ). ..
2014-01-13 12:30:42

Ferie już tuż, tuż!

Ku uciesze dzieci i młodzieży szkolnej, ferie zimowe już niedługo. Dwutygodniowe wolne będzie trwało od 20 stycznia do 2 lutego. Jak co roku miejscowe Domy Kultury przygotowały szereg atrakcji dla tych, którzy nie lubią leniuchować całymi dniami. Poniżej znajdą Państwo rozkład zajęć na ferie zimowe 2014 dla miejscowości Koszęcin, Strzebiń i Rusinowice. Koszęcin Strzebiń Rusinowice
2014-01-10 08:21:21

Wójt Gminy Koszęcin

Zgodnie z art. 38 ust. 4 ustawy z dnia 21 sierpnia 1997 r. o gospodarce nieruchomościami (t.j. Dz. U. z 2010 r. Nr 102, poz. 651 z późn. zm.) O D W O Ł U J E pierwszy przetarg ustny nieograniczony na najem lokali użytkowych OSP Strzebiń przy ulicy 1-go Maja 29a w Strzebiniu usytuowanych w budynku na działce oznaczonej jako działka o nr ewidencyjny 850 obręb Strzebiń o pow. 0,2082 ha. Da nieruchomości Sąd Rejonowy w Lublińcu prowadzi księgę wieczystą nr CZ1L/00003546/4. Powodem odwołania przetargu jest konieczność dokonania korekty wysokości stawki wywoławczej czynszu. Wójt Gminy KoszęcinGrzegorz Ziaja..
2014-01-07 19:50:53

Od stajenki, do stajenki

28 grudnia na trasie ze Strzebinia do Łaz rozbrzmiały kolędy. Byli to uczestnicy marszu „Od stajenki, do stajenki” zainicjowanego przez radnego Krystiana Cubra. Pomysł nie udałby się bez zaangażowania ks. Proboszcza Klaudiusza Kłaczki, który w dużym stopniu przyczynił się do organizacji marszu. Zainteresowanie inicjatywą przerosło wszelkie oczekiwania. W marszu wzięło udział ponad 300 osób. Wspólne kolędowanie rozpoczęło się tuż po wieczornej mszy, przy przykościelnej stajence w Strzebiniu. Stamtąd śpiewający pochód, w obstawie strażaków z OSP Strzebiń, wyruszył do Łaz. Kiedy kolędnicy dotarli pod tamtejsza stajenkę, mile się zaskoczyli. Czekało na nich palące się ognisko, kiełbaski na kijkach i ciepłe napoje. Wspólne kolędowanie umilił im występ zespołu Strzebiń Brass oraz recital akordeonowy Julii Maniury. Następnie do późna wszyscy wesoło śpiewali przy akompaniamencie gitary pana Andrzeja Maniury i akordeonu pana Adama Plazy. Niewątpliwie na tak duży sukces inicjatywy wpłynęła niezwykle wiosenna, jak na zimę, pogoda, choć nie można też odmówić zapału mieszkańcom Łaz i Strzebinia. Organizatorzy mają nadzieję, że tego typu forma wspólnego kolędowania stanie się już tradycją, i planują podobny przemarsz na rok przyszły. (KI) Stajenka w Strzebiniu. Uczestnicy marszu zebrani przed stajenką w Łazach. Panowie Andrzej Maniura i Adam Plaza przygrywający do kolęd.
2014-01-03 17:00:28

To już 22. Finał!

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy cieszy się popularnością od wielu lat. W tym roku - dokładnie 12 stycznia, odbędzie się już jej 22 Finał. Podobnie jak w latach ubiegłych, tak i w tą edycję zaangażowała się Gmina Koszęcin. Koncerty charytatywne wraz z licytacją atrakcyjnych gadżetów, odbędą się aż w trzech miejscach: rusinowickim Domu Spotkań Wiejskich – start o godz. 16:00, Domu Kultury w Koszęcinie – start o 15:00 oraz w Domu Kultury w Strzebiniu o godz. 17:00. Zapowiada się naprawdę świetna zabawa przy repertuarze naszych młodych talentów. Serdecznie zapraszamy! Poniżej znajdą Państw informacje dotyczące repertuaru. Rusinowice Koszęcin Strzebiń
2014-01-03 09:30:23

Konkurs "Gwiazdy Spichlerza"

Uprzejmie informuję, że Lokalna Grupa Działania „Spichlerz Górnego Śląska” już po raz czwarty organizuje konkurs „GWIAZDY SPICHLERZA” (edycja 2014-2015). Konkurs ten ma na celu wyłonienie grupy najlepszych produktów i usług z obszaru „Spichlerza”, które przyczyniają się do rozwoju ruchu turystycznego na naszym terenie oraz spełniają wysokie standardy i są godne polecenia osobom z obszaru kraju i zagranicy. Zgłoszony produkt/usługa mają szansę zostać nagrodzone marką-godłem promocyjnym „GWIAZDY SPICHLERZA”, z czym wiążą się liczne uprawnienia i przywileje m.in. laureaci konkursu mają zapewnioną: promocję w wydawnictwach, drukach reklamowych i tekstach promocyjnych LGD, możliwość prezentacji na imprezach organizowanych przez LGD, prezentację graficzną i opisową w folderze „Folder produktów i usług Spichlerza Górnego Śląska” rozprowadzonym na terenie i poza terenem „Spichlerza”. Nawet w przypadku braku wyróżnienia samo zgłoszenie do konkursu gwarantuje zamieszczenie w spisie produktów i usług „Spichlerza” w/w folderu! Regulamin oraz karta zgłoszenia w załączniku lub do pobrania na stronie internetowej www.spichlerz.org.pl Termin nadsyłania zgłoszeń: 21 styczeń 2014 r. Proszę o podanie do publicznej wiadomości w Państwa Gminie informacji o IV Edycji Konkursu „Gwiazdy Spichlerza”. W razie pytań proszę o kontakt: Jolanta Stempniake-mail: jstempniak@spichlerz.info.pl Fundacja Lokalna Grupa Działania \"Spichlerz Górnego Śląska\"ul. Sienkiewicza 1; 42-286 Koszęcinwww.spichlerz.org.pltel.: (34) 343 05 62e-mail: biuro@spichlerz.info.pl Regulamin konkursu oraz pozostałe informacje (kliknij...)

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony