Urząd Gminy Koszęcin

A- A A+ kontrast normalny kontrast wysoki kontrast kontrast

I Spartakiada Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Koszęcin

W dniu dzisiejszym odbyła się I Spartakiada Uczniów Szkół Podstawowych o Puchar Wójta Gminy Koszęcin. W tym roku organizatorem był Zespół Szkolno-Przedszkolny w Rusinowicach.

W rywalizacji uczestniczyły 4 drużyny. Konkurencje, w których zawodnicy sprawdzali swoje umiejętności to: bieg sztafetowy, rzuty piłką lekarską na odległość, turniej piłki siatkowej drużyn mieszanych oraz wyścigi rzędów. Wszyscy uczniowie byli świetnie przygotowani i walczyli do samego końca. W rzucie piłką lekarską wśród chłopców z klas 5-6 I miejsce zdobył Bartosz Marek z Koszęcina, II miejsce zajął Łukasz Brol z Rusinowic, a III miejsce - Oliwier Pluta z Strzebinia. Natomiast wśród chłopców z klas 7-8 najlepszy okazał się Jakub Paruzel z Sadowa, na drugim miejscu uplasował się Radosław Bodora z Rusinowic, a trzecie  miejsce zajął Łukasz Płonka z Strzebinia.  Puchar Wójta Gminy Koszęcin za zajęcie I miejsca zdobyła drużyna ze Szkoły Podstawowej w Koszęcinie, drugie miejsce zajęła Szkoła Podstawowa w Sadowie, natomiast trzecie miejsce wywalczyli uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Strzebiniu. Tuż za podium uplasowali się gospodarze tegorocznej Spartakiady. Puchary wręczył Wójt Gminy Koszęcin Zbigniew Seniów oraz Dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Rusinowicach Elżbieta Bryła. Wszystkim gratulujemy i zapraszamy za rok, tym razem do Strzebinia.

Dziękujemy wszystkim za wspaniałą organizację Spartakiady, przede wszystkim nauczycielom Pani Sabinie Lerche - Brodackiej oraz Panu Krzysztofowi Juroszek, ratownikowi medycznemu Panu Dawidowi Kozak, Strażakom z OSP: Panu Sebastianowi Kandzia oraz Panu Jakubowi Myrcik - za zabezpieczenie trasy przejścia, a także Panu Henrykowi Kurzac i Panu Zygmuntowi Gmyrek - za udostępnienie obiektów przy OSP i Domu Spotkań Wiejskich.

 

Tagi: sport

Galeria

Losowa galeria zdjęciowa

Mapa strony