Logo Gminy Koszęcin

INICJATYWA SOŁECKA

 

 

"Zakup sceny plenerowej wraz z oświetleniem dla potrzeb sołectw gminy Koszęcin"

współfinansowano ze środków pochodzących z budżetu Województwa Śląskiego

w ramach Marszałkowskiego Konkursu "Inicjatywa Sołecka" 2025

 

 

 

Na realizację zadania Gmina Koszęcin otrzymała środki w wysokości 84.544,05 zł.

Wartość całego zadania wyniosła 169.088,10 zł.

Pozostała część kosztów została pokryta ze środków budżetu gminy Koszęcin.

 

 


Na realizację tego zadania sołectwo otrzymało dotację w wysokości 56.000,00 złotych. 

Wartość całej inwestycji to 118.689,22 zł.

Pozostała część kosztów została pokryta z funduszu sołeckiego (60 441,46 zł) oraz wkładu własnego.

Dofinansowanie pozwoliło na przeprowadzenie następujących inwestycji.

Zakup i montaż piłkochwytów:

Zakup mobilnej trybuny,  wykonanie podbudowy pod trybunę z płyty betonowej:

Utwardzenie dojścia do boiska:

wraz z opracowaniem dokumentacji projektowej

Wykonana modernizacja poprawiła walory użytkowe i estetyczne obiektu sportowego, a także warunki obserwowania imprez sportowych oraz łatwiejsze utrzymanie czystości.

 

BUDOWA WIATY W MIEJSCOWOŚCI WIERZBIE

Gmina Koszęcin w ramach konkursu „Inicjatywa Sołecka” ogłoszonego przez Urząd Marszałkowski w Katowicach pozyskała dofinansowanie w wysokości 28.650,00zł na zadanie związane z budową wiaty w miejscowości Wierzbie.

W ramach prac, które zostały zakończone w październiku 2020 r., dokonano zagospodarowania terenu w Wierzbiu poprzez utwardzenie nawierzchni i wykonania wiaty wolnostojącej.

Nowo powstała wiata stanowi miejsce spotkań dla mieszkańców wsi, dostępne dla wszystkich zainteresowanych życiem kulturalnym i społecznym miejscowości, także osób z niepełnosprawnościami ze względu na zamontowanie podjazdu dla wózków inwalidzkich.