Dofinansowania dla naszych OSP
Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach ogłosił wyniki naboru wniosków do programu „Bezpieczny Strażak” na 2026 rok.
Na liście beneficjentów znalazły się dwie jednostki z terenu naszej gminy - OSP Cieszowa (dofinansowanie w kwocie 10.000 zł) oraz OSP Rusinowice (dofinansowanie w kwocie 10.183 zł).
Dzięki pozyskanym środkom jednostki będą mogły zakupić specjalistyczny sprzęt ratowniczy, pojazdy oraz wyposażenie niezbędne do prowadzenia działań ratowniczych, usuwania skutków zagrożeń i klęsk żywiołowych, a także realizacji przedsięwzięć związanych z ochroną środowiska naturalnego.
