CENTRALNA EWIDENCJA EMISYJNOŚCI BUDYNKÓW

Czytanie treści strony dostępne.

W oparciu o przepisy ustawy z dnia 21 listopada 2008 r. o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków (Dz. U. 2021, poz. 554) od 1 lipca 2021 r. istnieje obowiązek składania deklaracji do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków, który ma na celu zebranie wszystkich danych dotyczących źródeł ciepła i spalania paliw w budynkach mieszkalnych i niemieszkalnych. Każdy budynek, który posiada źródło ciepła lub spalania paliw do 1 MW należy zgłosić wypełniając odpowiednią deklarację. Deklarację można złożyć samodzielnie, bez wychodzenia z domu.  W celu złożenia deklaracji drogą elektroniczną konieczne jest posiadanie profilu zaufanego albo podpisu elektronicznego.

Należy wejść na stronę www.zone.gunb.gov.pl -> złóż deklarację <- wypełnić ją i wysłać.

Złożenie deklaracji jest obowiązkowe. Jeżeli dom posiada źródło ciepła i spalania paliw zainstalowane przed 1 lipca 2021 r., na złożenie deklaracji właściciel budynku ma 12 miesięcy. Jeżeli źródło ciepła lub spalania paliw zostanie zainstalowane po 1 lipca, deklarację należy złożyć w terminie 14 dni.

Osoby, które nie posiadają dostępu do internetu albo podpisu elektronicznego deklarację mogą złożyć w formie papierowej listownie lub osobiście w Urzędzie Gminy w Koszęcinie.

Więcej informacji pod adresem: https://zone.gunb.gov.pl/

Wzory deklaracji do pobrania pod adresem: https://www.gunb.gov.pl/strona/centralna-ewidencja-emisyjnosci-budynkow

 

Centralna Ewidencja Emisyjności Budynków

Ta strona korzysta z ciasteczek, aby świadczyć usługi na najwyższym poziomie. Dalsze korzystanie ze strony oznacza, że zgadzasz się na ich użycie.

×
Skróty klawiszowe

Skróty klawiszowe