XX Śląskie Smaki
XX Festiwal Śląskie Smaki z Zespołem Pieśni i Tańca „Śląsk”
Data: 14 czerwca 2026 r.
Miejsce: Koszęcin, Zespół Pałacowo-Parkowy
Wstęp: Wolny (zwiedzanie pałacu płatne: 10,00 zł/os.)
Program wydarzenia:
13:00 – Otwarcie Festiwalu „Śląskie Smaki” i rozpoczęcie konkursu kulinarnego
13:30 – Koncert WIND BAND
14:45 – Koncert KWARTET SMYCZKOWY
15:30 – Koncert COVER BAND
16:15 – Koncert PANOWIE SOLIŚCI
16:45 – ŚLĄSKIE KARAOKE
17:00 – Rozstrzygnięcie KONKURSU KULINARNEGO
18:00 – BITWA SMAKÓW „KAPUSTA – SŁODKA KONTRA KWAŚNA” – pokaz kulinarny Remigiusza Rączki
19:00 – ZESPÓŁ PIEŚNI I TAŃCA „ŚLĄSK” im. Stanisława Hadyny – koncert galowy
20:00 – Zakończenie Festiwalu „Śląskie Smaki”
Dodatkowe atrakcje (w godzinach 13:00–20:00 / 13:00–19:00):
- Sprzedaż produktów gastronomicznych i regionalnych.
- Projekcja filmów „Śląsk” na ekranie.
- Strefa relaksu.
- Gry, zabawy i animacje dla dzieci.
- Kulinarne starcia szefów kuchni, uczniów i amatorów (pokazy gotowania i degustacje).
- Zwiedzanie pałacu w Koszęcinie (zapisy w punkcie informacyjnym, cena: 10,00 zł/os.).
- Wystawa „Śląsk – Dynamika Tradycji” i kostiumy sceniczne Zespołu „Śląsk”.
- Wystawa przyrodnicza w Nadleśnictwie Koszęcin.
Wydarzenie organizowane w ramach obchodów Święta Śląska. Więcej informacji na stronie: www.SlaskieSmaki.pl.


